• WhatsApp Hattı +90 533 784 27 27

Gaziantep Kart sürekli yanınızda taşıyacağınız şehir içi ulaşım kartınızdır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm Belediye ve Özel Toplu Taşıma araçlarındaki kart okuma cihazlarına yakınlaştırarak kullanabileceğiniz temassız akıllı kartlardır.

Gaziantep Kart’ının kullanımı son derece hızlı ve kolaydır. Ödeme yapmak için otobüslerde bulunan kart okuma cihazlarına yaklaştırmanız yeterlidir. İşleminiz anında gerçekleşir, bir binişlik tutar Gaziantep Kart’ınızda yüklü paranızdan düşülür.

Gaziantep Kart’ınıza para yüklemek için dört yönteminiz bulunmaktadır. Yüklemek istediğiniz tutarı Gaziantep Kart İşlem Merkezlerinde, Saha Ödeme Cihazlarında, Gaziantep Kart Satış – Dolum Noktalarında ve akıllı telefonlarınızdan kredi kartınızla yükleme yapabilirsiniz.

Kartınıza en fazla 2000 TL bakiye yükleyebilirsiniz.

Gaziantep Kart tüm halk otobüslerinde geçerlidir.

Evet, Gaziantep Kart temin edildikten hemen sonra yükleme yapmanız durumunda kullanıma açık olacaktır.
Hayır, eksik bakiye ile geçiş sağlanamamaktadır. Gaziantep Kart’ınıza bakiye yüklemeniz gerekmektedir.
Gaziantep’in birçok farklı noktasına kurulu olan Gaziantep Kart Satış ve Dolum Bayilerinden alabilirisiniz. Tüm satış noktalarını görüntülemek için tıklayınız.
3 Geçişlik Biletinizi kaybetmeniz durumunda işlem yapılamaz. Yeni bir bilet almanız gerekmektedir
www.gaziantepkart.com.tr ve 0530 8817344 numaralı telefonlardan bize ulaşarak , bayilik talebinizi yapabilirsiniz.
Paranızın yırtık, buruşuk, eski olmadığından ve cihaza gösterildiği yönde yerleştirdiğinizden emin olun ve tekrar deneyin.
İşlem kayıtları kontrol edilecek. İnternette sorun yaşandığı için bakiyeniz güncellenememiştir. Cihaz başarısız işlem fişi vermiş ise Ömer iye cami yanındaki Gaziantep Kart işlem Merkezine kartınızla birlikte gelmeniz gerekmektedir.
Bu durumu 3 şekilde çözebilirsiniz;
  1. Kartınızı doğru yerleştirdiğinizden emin olun ve tekrar deneyin.
  2. Bir başka cihazımızda deneyebilirsiniz.
  3. Kartınız arızalanmış olabilir veya en yakın Gaziantep Kart işlem Merkezine başvurunuz.
Paranızın yırtık, buruşuk, eski olmadığından ve cihaza gösterildiği yönde yerleştirdiğinizden emin olun ve tekrar deneyin.
Kartınızı yerinden çıkartıp tekrar yerleştiriniz ve yeniden bakiye sorgulaması yapınız.
Cihaz parmak veya tırnak algılayabilmektedir. Elinizde eldiven varsa çıkarıp tekrar deneyin.
Sistemden kaynaklanan bir arıza söz konusu olabilir. Lütfen; diğer cihazlarımızı kullanınız.
Saha ödeme cihazı içerisinde kağıt bitmiş olabilir veya dokunmatik ekran talebinizi algılayamamış olabilir.
Kartınızı ,kart okuma alanından kaldırıp tekrar bırakınız. Sorun devam ediyor ise dolum fişinizle birlikte Ömeriye Camii yanı Gaziantep Kart İşlem Merkezine başvurabilirsiniz.
Cihaz bakım için devre dışına alınmıştır. Bir başka cihazımızdan hizmet alabilirsiniz.
Serbest Gaziantep Kart, Seyahat Kart Yönetmeliği’ne uyumlu her Türkiye cumhuriyeti vatandaşı bu haktan yararlanabilir.
Engelli Serbest Kartı almak için Devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinden alınmış % 40 ve üzeri engeli bulunan tüm engellilere verilmektedir. Engelli ve Refakatçi Serbest Kartı alabilmek için ise %70 Ağır engelli olup ulaşımda refakatçi hakkı olan engellilere tek kart üzerinde “engelli ve refakatçisi” şeklinde verilecektir.
Vize Tarihi kart alındıktan itibaren sürekli ibaresi bulunan raporlar için 3 yıl olup süreli raporları bulunan kişiler için ise rapor süreleri boyuncadır.
Serbest Gaziantep Kart’ınızı kaybetme veya çaldırma durumunda, Ömeriye Camii yanı Gaziantep kart işlem merkezine gelerek TC Kimlik Numaranız ile iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Kartınızı okuttuğunuz cihaz üzerinde son kullanma tarihini görebilirisiniz.
Hayır. Refakatçi ile biniş yapması gereken ağır engellilerin kartı üzerinde “engelli ve refakatçisi” şeklinde ibare olacaktır.
Tam Gaziantep Kart’ nızı kaybetme veya çaldırma durumunda yeni bir Gaziantep Kart almanız gerekmektedir.
Öğretmenler, öğrenimine devam eden öğrenciler ve 60 yaşından gün almış vatandaşlarımız indirimli Gaziantep Kart alabilirler.
Evet. Öğrenci belgesini getirdiği takdirde başvuruda bulunup, Gaziantep Kart sahibi olabilir.
Öğretmenler için; Başvuru yapan öğretmenin sistemde TC kimlik numarası ile sorgulaması yapılır. Kaydı çıkan öğretmenlerin belge getirmesine gerek kalmadan, fotoğrafı taratılarak kartı basılır ve kişiye teslim edilir.
Hayır, kart kişiye özel olduğundan başkası tarafından teslim alınamaz.
Evet. Yabancı öğrenciler kendilerine verilen kimlik numarası ile başvuru gerçekleştirebilir, öğrenciler için istenen belgeleri tamamladıkları takdirde İndirimli Gaziantep Kart kullanabilirler.
Evet. Gaziantep dışında okuyan öğrenciler de İndirimli Gaziantep Kart alabilir
İndirimli Gaziantep Kart’ınızı kaybetme veya çaldırma durumunda Ömer iye cami yanında bulunan kart işlem merkezimize gelerek TC Kimlik Numaranız ile iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İptal işlemlerinden sonra, İndirimli Gaziantep Kart’ımda kalan bakiye ne olacak? İptal işlemini gerçekleştirildikten sonra yeni çıkaracağınız Gaziantep kartınıza eski Gaziantep kartınızda bulunan bakiyeniz sistem üzerinden aktarımı yapılacaktır.
İndirimli Gaziantep Kart ile Özel Toplu Taşıma ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm otobüslerde indiriminiz olacaktır.
İndirimli Gaziantep Kart’ımı aynı araç ya da istasyonda üst üste kullanıldığında ilk indirimli tarife, ikinci ve diğer kullanımlarda ise cari tam biniş bedeli alınacaktır.